Ayvalık’ın merkezindeki eviniz, denize ve çarşıya sadece 5 dakika yürüme mesafesindedir. Şimdi ki sahibi Erinç Eyioğlu tarafından 3 yıllık restorasyon sürecinin ardından aslına uygun ancak günümüz koşulları konforunda ve çağdaş yaşamın gereksinimlerini karşılayacak şekilde tamamlanmış ve sizlerin hizmetine sunulmuştur. Ayvalık’ın her birisi farklı bir hikayeye sahip en eski evlerinin bulunduğu merkez bölgesindedir.

Eolya’nın çevresinde yürüdüğünüzde, daracık sokaklardaki binbir renkli evler, sizlere farklı hikayeler fısıldayacaktır. Kendinizi, bu tarihi güzel beldenin eski ev sahiplerinden birisi gibi hissedeceksiniz.

EOLYA'da KAHVALTI servisi yasemin kokulu avluda 8:30-11:00 arası verilmektedir. Kahvaltımız açık büfe olup Ayvalık'ın en güzel peynirleri, zeytinleri, tereyağı yanında yörenin karadut reçeli ve arap saçlı, ısırgan otlu omletleri masamızı süslemektedir. Ayrıca güne özel kek, börek, poğaça ve kurabiyelerimiz gün boyu sizlere keyif verecektir.

EOLYA adı nereden gelir?
"Eolya" mitolojiye göre Edremit Körfezinden İzmir'e kadar uzanan ve Midilli'yi de içine alan kıyı şeridine yerleşmiş bir soyun ülkesidir. Bu soydan olanlara Eoller ya da Eolyalılar denirdi.